Projekty | Teatr Avatar - Akrobatyka, Animacje, Szczudlarze, Parady, Teatr Ognia

PROJEKTY

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID–19
Tytuł Projektu: „Akcja Reaktywacja!”

Działanie: „1.5 Rozwój produktów i usług w MŚP”

  • Cele Projektu:

Główną ideą niniejszego projektu będzie znaczący rozwój firmy i możliwość przetrwania okresów lockdown’ów poprzez rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach PKD:

85.51.Z – Pozaszkolne formy edukacji sportowej oraz zajęć sportowych i rekreacyjnych

49.41.Z – Transport drogowy towarów

53.20.Z – Pozostała działalność pocztowa i kurierska

Niniejszą inwestycją chcemy drastycznie się rozwinąć i uodpornić na okres lockdown’ów poprzez:

1. Wprowadzenie zupełnie nowej usługi prowadzenia całorocznych zajęć ruchowo-zdrowotnych (które do tej pory nie były nigdy zamknięte z powodu obostrzeń związanych z COVID).

2. Zakup samochodu osobowo-dostawczego z przyczepką – są one nam niezbędne do przewożenia wszelakiego sprzętu podczas organizacji eventów oraz pracowników (wykonawców). Ponadto w trakcie mocnych lockdown’ów będziemy świadczyć niniejszym transportem usługi transportowe i kurierskie.

  • Planowane efekty:

Obniżenie kosztów stałych.

Obiekt w którym planujemy prowadzić zajęcia, znajduje się na IIIp. (poddasze) o powierzchni 310m2 w Legnicy przy ul. Piastowska 1. Obiekt ma wiele zalet tj. mimo, iż ma ok. 100 lat (wybudowana „za Niemca” jako fabryka serów), to jako konstrukcja jest w idealnym stanie (kilka lat temu był kapitalny remont dachu i całego poddasza), w ścisłym centrum miasta (ok. 200m. do Rynku), mający miejsca parkingowe (na ok. 15 samochodów) oraz przede wszystkim ma niesamowity urok wewnętrzny, który docenili nasi trenerzy oglądając obiekt.

  • Innowacje:

1. Największą innowacją w naszej firmie dot. niniejszego projektu będzie montaż paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła, które nie tylko są proekologiczne, co w duecie redukują koszty eksploatacji niemal do zera. W dodatku będą budować pozytywnie i pro ekologicznie naszą markę dla wszystkich odwiedzających uczestników zajęć.

2. Następną innowacją będzie utworzenie swoistego centrum zajęć ruchowych dla dorosłych i seniorów. Aktualnie w Legnicy nie ma czegoś podobnego. Są pojedyncze (często nie stałe) zajęcia prowadzone w różnych mniejszych miejscach lub w centrach handlowych przy siłowniach (tzw. Sieciówkach, jednakże te miejsca skupiają głównie osoby młode, aktywne i wysportowane. W miejscach tych osoby starsze i seniorzy często czują się skrępowani. My chcemy to zmienić jak i też planujemy szereg działań promocyjnych skierowanych do starszej części społeczeństwa. W tym do tych, którzy nie używają internetu, nie mają kont na stronach społecznościowych itd.

Wartość projektu: 369 000zł

Wkład Funduszy Europejskich: 240 000zł

Tytuł Projektu: „Przezorni Kryzysoodporni”

Działanie: „1.5 Rozwój produktów i usług w MŚP”

  • Cele Projektu:

Kwintesencją projektu będzie znaczący rozwój firmy i możliwość przetrwania okresów lockdown”ów poprzez rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach PKD:

49.41.Z – Transport drogowy towarów

53.20.Z – Pozostała działalność pocztowa i kurierska

A także poszerzenie usług w postaci grania spektakli online.

Planowane efekty:

Niniejszą inwestycją chcemy drastycznie się rozwinąć i uodpornić na okres lockdown’ów poprzez:

1. Zakup sprzętu (oświetlenie, nagłośnienie, sprzęt do filmowania online) co spowoduje:

a. zwiększoną jakość spektakli pełnometrażowych. Są nam niezbędne, gdyż nasze spektakle (w przeciwieństwie do dramatycznych) opierają się o dużą widowiskowość (choreografie, popisy akrobatyczne itd.). Ponadto miejsca ze scenami teatralnymi w całej Polsce, w których zamierzamy grać pełnometrażowe produkcje, bardzo często posiadają zupełnie inne oświetlenie, czy nagłośnienie lub w gorszej jakości. W efekcie jeżdżenie ze swoją techniką jest niezbędne. Zakup sprzętu do filmowania spowoduje, że będzie można prowadzić odpłatne transmisje online z kilku kamer.

b. Będziemy mogli kompleksowo świadczyć usługi tj. wynajmując posiadaną przez nas scenę na dany event, możemy świadczyć oświetlenie i nagłośnienie, dzięki czemu zwiększy nam się nie tylko ilość zleceń, ale i za większe przychody.

c. Będziemy mogli grać odpłatnie spektakle z transmisją na żywo.

2. Zakup samochodu dostawczego z przyczepka – są one nam niezbędne do przewożenia ww sprzętu oraz scenografii, kostiumów itd. Zarówno z graniem nowych pełnometrażowych spektakli, jak i do przewożenia do wynajmu sceny. Ponadto w trakcie mocnych lockdown’ów będziemy świadczyć niniejszym transportem usługi transportowe i kurierskie.

3. Zakup kostiumów, scenografii, rekwizytów itp. do nowo wyprodukowanego interdyscyplinarnego spektaklu „Syrena” (baśń dla dzieci i dorosłych). Spektakl ten został już w dużej mierze wyprodukowany w 2020r. niestety epidemia, finanse i perspektywy na tamten rok spowodowały, iż musieliśmy sporo zmniejszyć budżet na kostiumy itp.

1. Nasze spektakle będą na znacznie wyższym poziomie widowiskowości poprzez zakup oświetlenia scenicznego czyli m. in. tzw. „inteligentnych i ruchomych głów” wysokiej jakości, które wzniosą nasze produkcje na współczesny wymiar artystyczny i wizualny.

2. Część naszych produkcji (zwłaszcza w przyszłych okresach lockdown”owych) będzie dostępna odpłatnie online.

Realizując powyższą inwestycję, będziemy w stanie przez cały rok mieć regularne przychody co przełoży się na stałe zatrudnienie dla wielu osób, zaś w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznych, będziemy w stanie grać odpłatne spektakle online i świadczyć usługi transportowe, kurierskie.

Wartość projektu: 392 000zł

Wkład Funduszy Europejskich: 320 000zł

KONTAKT Z NAMI

"Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych

Zadanie "Scena na Horyzoncie!" oraz "Pierwsza Społeczna Legnicka Scena Teatralna" współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Legnica

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Dofinansowano z Funduszu Pracy

Adres: Teatr AVATAR
ul. Św. Piotra 14*
59-220 Legnica
* wejście od ul. Biskupiej (od Kina Piast)

Informacje o występach - Iwanna Połujanowa
575-720-007
kontakt@teatravatar.pl

Akademia Legnica (zajęcia, płatności, zapisy)
508 844 113
akademia@teatravatar.pl

Akademia Lubin (zajęcia, płatności, zapisy)
736 846 003
akademia.lubin@teatravatar.pl

Akademia Bolesławiec (zajęcia, płatności, zapisy)
534 078 161
akademia.boleslawiec@teatravatar.pl

Drugi Wymiar (zajęcia, płatności, zapisy)
790 673 777
drugiwymiar@teatravatar.pl

Promocja - Olga Pirecka
794-376-462
promocja@teatravatar.pl

Promocja - Joanna Walaszczyk
733 666 415
marketing@teatravatar.pl

Prezes - Łukasz Zieliński
biuro@teatravatar.pl